Kova Burcu

Kova Burcu Genel Özellikleri

Yönetici gezegeni Uranüs olan Kova burcu, Hava grubuna bağlıdır ve pozitif kişiliğe sahiptir. Değişime açıktır ve olumlu genel özelliklere sahiptir. En önemli genel özelliği, değişimdir. Her zaman en iyisi olmak, en üst seviyelerde olmak ister. Yardımsever kişiliğe sahiptir. Paraya fazla önem vermezler. Gerek giyim tarzları, gerekse fiziksel özellikleriyle ön plana çıkan kişilerdir.

Genel özellikleri bakımından insanlarla anlaşmasını ve uyum içerisinde olmayı başarırlar. Etraflarında sürekli arkadaşları vardır ve onlara fazlasıyla değer verirler. Dengeli bir yapıya sahiptir. Anlayışlı ve adaletli olmasını bilirler. En büyük arzuları, gerçeğin peşinden gitmektir. Kova burcu insanları, genel olarak sağlık konusunda pek sıkıntıyla karşılaşmazlar.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği oldukça nazik bir kişiliktir. Katı bir yapıya büründüğü çok nadir görülür. Asla kötümser değildir. Her duruma iyimser yaklaşımlarda bulunur. Çok yönlü kişiliğe sahiptir ve bu davranışları onların zor bir insan olarak görünmesine neden olabilir. Duygularını gösterme konusunda oldukça dikkatlidir. Kolay kolay duyguları ile hareket etmez ve karşısındaki insana belli etmez. Neşeli ve hoş kişilikleri ile dikkat çeker ve insanlar tarafından sevilen kişilerdir.

Kova burcu erkeği her konuda pratik bir yapıya sahiptir. Çalışkandır ve çalışmaktan asla vazgeçmez. Değişime açık bir yapısı vardır ve bundan da fazlasıyla keyif alırlar. Hareketli olmalarının sonucunda her zaman enerjileri üst seviyede olur ve yüzleri güler. Mükemmelliğe her anlamda sahip olmak ister. Dürüst ve güvenilir insanlardır.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınının en dikkat çekici özelliği, özgürlüğüne düşkün olmasıdır. Kararlıdır ve aldıkları kararın sorgulanmasından hoşlanmaz. Becerikli yapıları en önemli özellikleridir. Keyifli ve neşeli kişilikleri ile insanların sevdiği kişilerdir. Dostluk, Kova burcu kadınları için son derece önemlidir. Dostlarını kendi düşüncelerini paylaşan insanlardan seçerler.

Kova burcu kadını akıllı yapısı ile sorunlara direkt olarak çözümler bulabilir. Karakteri oldukça güçlüdür. Atıldıkları her işte, çalışkan yapıları ile başarıya ulaşabilirler. Duygusal olarak hassas bir kişiliğe sahiptir, bunu pek belli etmese de bu böyledir. Yeniliklerden hoşlanan yapısı vardır, aksi halde kendini kısıtlanmış ve sıkılmış hisseder.

Kova Burcu Yükseleni

Yükselen burcu Kova olan kişilerde en dikkat çekici özellik akıllı olmalarıdır. Yaratıcılık yetenekleri üst seviyededir. Her anlamda üretken olmayı bilir. Yapmacık hareketlerde hoşlanmaz. Doğal davranmaktan yanadır. İnsanları şaşırtan davranışlara sahiptir. Mantıklı bir kişiliğe sahiptir ve buna göre hareket ederler. Hareket halinde olmak, Yükselen burcu Kova olan kişilerin vazgeçemeyeceği bir durumdur.

Kova Burcu Ünlüleri

Yerliler: İsmail Cem, Ajda Pekkan, Rauf Denktaş, Banu Alkan, Candan Erçetin, Mehmet Ali Erbil.

Yabancılar: Abraham Lincoln, Bob Marley, Galileo Galilei, W. A. Mozart, Michael Jordon, James Dean, Norman Mailer, Ronald Reagan, Nastassia Kinski, Kim Novak, Matt Dilon, Lewis Corrol, Zsa Zsa Gabor, Roberto Flack, Boris Yeltsin, Mia Farrow, Nick Nolte, T. A. Edison, Paul Newman, Humphrey Bogart.

Kova Burcu Erkeği ve Kadını Aşk

Erkeği: Kova burcu erkeği aşk hayatı söz konusu olduğunda oldukça hareketlidir. Konuşma tarzları ve davranışlarıyla, karşı cinsi etkilemesini bilirler. Etrafı kadınlarla doludur. Kolay kolay ciddi beraberlik kurmazlar ve birden fazla partner ile birlikte olmaya yatkın kişilikleri vardır. Ancak, aşk hayatlarına olan saygıları üst seviyededir ve aşık olduklarında sadık kalmasını bilirler. Terazi burcu kadınıyla uyumlu birlikteliğe sahip olabilirler.

Kadını: Kova burcu kadını duygusal bir kişiliğe sahip değildir ve bu durum aşk hayatlarına da yansımıştır. Aşk hayatlarında öncelikle zekalarını kullanırlar. Birçok erkeği bu şekilde etkilemeyi başarırlar. Tıpkı burcunun erkeği gibi aşık olduklarında durum değişir ve sadık kalmasını bilirler. Ancak, partnerini sahiplenmek ve kıskanmak ona göre değildir. Aşk hayatlarında güvene fazlasıyla değer verirler. Güvenmediği insana aşık olmaz. İkizler, Yay ve Oğlak burcu erkeğiyle uyumlu birlikteliğe sahip olabilir.

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır

Kova burcu insanları sosyal çevreleriyle aktivitede bulunmaktan, dışarıda vakit geçirmekten ve eğlenmekten hoşlanır. Sürekli olarak entelektüel çevreye sahiptirler ve bu durumdan keyif alırlar. Bilimle ilgilenmekten ve bu konuda araştırma yapmaktan hoşlanırlar. Yeni şeyler üretmekten hoşlanırlar.

Kova Burcunu Etkilemenin Yolları

Kova burcu insanlarını etkilemek istiyorsanız doğayı ve hayvanları aşırı derece seviyor olmanız gerekir. Ciddi birliktelik için ona yaklaştığınızı ve onu kısıtlayacağınızı kesinlikle belli etmeyin. Kova burcunu etkilemek fazla çaba istemez. Onlar hoşlanırsa söyler, hoşlanmıyorsa düşüncelerini değiştirmek oldukça zor olacaktır. Kova burcunu etkilemek istiyorsanız, arkadaşça yaklaşımlarda bulunmalısınız.

Kova Burcu. Kova burcunun genel ve fiziksel özellikleri. Kova burcu erkeği, kadını, ünlüleri ve yükseleni. Kova burcu nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları ve aşk hayatı.
Burçlar
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!