Başak Burcu

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür'dür ve bu nedenle oldukça akıllı ve pratik zekaya sahiptirler. Olumlu ve olumsuz durumları birbirinden kolaylıkla ayırt edebilirler. Eleştirmeyi sever ve kaydetmekten asla hoşlanmazlar. Dırdırcı olduklarını söyleyebiliriz. Detaycıdır, karar almadan en ince ayrıntısına kadar düşünürler.

Başak burcu, genel özelliklerinden dolayı karışık bir kişiliğe sahiptir. Ruhsal olarak birçok sıkıntı çekerler. Onları çözümlemek hiçte kolay değildir. Sabit düşünceli olduklarını söyleyebiliriz. Onların düşüncelerini değiştirmek oldukça zordur. Zekaları inanılmaz derecede iyidir.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkekleri son derece titiz, dediğim dedik, detaylara fazla önem veren kişilerdir. Mantıkları yapıları ile insanların dikkatlerini çekmeyi başarırlar. Her zaman neşeli ve canlı bir karaktere sahip olduklarını söylemek gerek. Bakımlı ve temiz olmak Başak erkekleri için oldukça önemlidir. Hırslı ve çalışkandır ve bu özellikleri hayatlarının her alanında ön plana çıkar.

Başak burcu erkeği açık sözlü olmayı sever. Bu durum bazen aşırılığa kaçabilir. Düşünceli yapısı vardır, ancak hoşlanmadıklarını direkt olarak söylemeyi tercih eder, bu da onların kimi zaman kırıcı olmasına neden olur. Fiziksel olarak hassas yapıları vardır. Maddi anlamda da oldukça tutucu olduklarını söylemek gerekir.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını hırslı ve hassas bir yapıya sahiptir. İdeallerinin peşindedir. Sorumluluklarının farkında, detaycı ve oldukça titizdir. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmazlar. Evcimen yapıya sahiptir. Hoş mizaçları ile beğenilen kişilerdir. Çalışkan olduklarını söylemek gerekir. Asla pes etmezler ve kendi sorumluluklarından vazgeçmezler.

Zeki yapıları ile karşılarına çıkabilecek her türlü soruna mantıksal çözümler getirebilirler. Pratik olmasının bu konuda oldukça yararı vardır. Hassas yapılarından dolayı kolayca kırılabilir kadınlardır. Karşında bulunan insanlarda bunun kolaylıkla fark edebilir. Her şeyin mükemmel olmasını isteyen yapıları vardır. Fiziksel olarak genellikle düzgün bir vücuda sahiptirler.

Başak Burcu Yükseleni

Yükselen burcu Başak olan kişilerde en fazla titizlik ön plana çıkar. Düzen içerisinde yaşamak ve planlı hareket etmek onların her şeyidir diyebiliriz. Detaylar ile ilgilenmekten çok hoşlanır. İnceleyici yapıları vardır. Neşeli kişilikleri ile sevilen insanlardır. Eleştirici yanları olumsuz özellikleri arasında bulunmaktadır. Kurallar içerisinde hareket etmek, yükselen burcu Başak olan kişilerin en öne çıkan özelliğidir.

Başak Burcu Ünlüleri

Yerliler: Ahmet Özkan, Müşfik Kenter, Uğur Dündar, Fatih Terim, Vitali Hakko, Cüneyt Arkın.

Yabancılar: Yaser Arafat, Gloria Estefan, Johann Christian Bach, Stephen King, Michael Jackson, Sophia Loren, Raquel Welch, D.H. Lawrence, Cameron Diaz, Julio Iglesias, Rahibe Terasa, Ingrid Bergman, Leo Tolstoy, Peter Sellers, Agatha Christie, H.G. Wells.

Başak Burcu Erkeği ve Kadını Aşk

Erkeği: Söz konusu aşk hayatı olduğunda, Başak burcu erkeği çekingen tavırlar sergiler. Bu anlamda kendilerini buldukları zaman her şey tersine dönebilir ve oldukça hareketli bir aşk hayatına sahip olabilirler. Ancak, genel olarak aşk hayatlarında durağandırlar. Son derece akıllı ve dürüst olduklarından dolayı kadınları kolaylıkla etkileyebilirler. Genç yaşlarda ciddi beraberlik akıllarının ucundan geçmez.

Kadını: Başak burcu kadını zor aşık olur ve aşık olduğunda zor vazgeçer. Onların gönlünü kazanmak oldukça zordur. Çapkın olduğunu düşünen birçok erkek, karşılarında Başak burcu kadını varsa duvara toslamış demektir. Başak burcu kadını aşık olduğunda partnerine fazlasıyla değer verir ve her şeyi onunla yaşamak ister. Aşık olduğunda kıskanç tavırlar sergiler ve bu durum zaman zaman aşırılığa kaçabilir.

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır

Başak burcu insanları, kadını olsun veya erkeği olsun titizlikten ve düzenli olmaktan hoşlanır. Onların eleştiriden hoşlanıyor olmalarını kimse değiştiremez. Edebiyata olan ilgileri çok fazladır. Sosyal olarak fazla aktif olmadıklarını söylesek de, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Sakinlikten ve huzurdan hoşlanırlar.

Başak Burcunu Etkilemenin Yolları

Başak burcunu etkilemek istiyorsanız, her konuda kendinize güveniyor olmalı ve son derece bilgili olmalısınız. Sert ve kaba davranışlar sergilememeli, romantik olmalısınız. En iyisi olmaya çabalamalı, size güvenmesini sağlamalı ve gösterişli olmamalısınız. Başak burcunu etkilemek kolay değildir.

Başak Burcu. Başak burcunun genel ve fiziksel özellikleri. Başak burcu erkeği, kadını, ünlüleri ve yükseleni. Başak burcu nelerden hoşlanır, etkilemenin yolları ve aşk hayatı.
Burçlar
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!